A belső ellenőrzés legfontosabb szerepe a kockázatok csökkentésében és a hatékonyság növelésében rejlik. A belső ellenőrzési és kockázatkezelési funkciók minden korábbinál összetettebb auditori kompetenciákat igényelnek. Amennyiben jogszabály alapján kötelező, abban az esetben belső ellenőrzési tevékenységet, csak regisztrál belső ellenőr végezhet.
Egyre elterjedtebb a belső ellenőri tevékenység kiszervezése.
A jelenlegi gazdasági környezetben a hatékonyság áll a középpontban. Azok a cégek, amelyek erőforrásaikat nem a legoptimálisabban használják ki jelentős versenyhátrányba kerülhetnek, az emiatt megnövekedő kockázatokat pedig nem tolerálják a tulajdonosok, befektetők.
Napjainkban a belső ellenőr számára komoly kihívást jelent, az egyik legkockázatosabb terület, az IT biztonság, e terület ellenőrzéséhez csak kevesen rendelkeznek megfelelő szaktudással.
Belső ellenőrzési standardok
A belső ellenőrzési tevékenységet eltérő jogi és kulturális környezetben végzik különböző célú, méretű, összetettségű és szerkezetű szervezetekben a szervezeten belüli vagy külső személyek. Minthogy az eltérések az adott környezetben hatással lehetnek a belső ellenőrzési gyakorlatra, alapvetően fontos, hogy a belső ellenőrök és a belső ellenőrzési tevékenység feladatai összhangban legyenek a Belső Ellenőrzés Szakmai Gyakorlatának Nemzetközi Normáival.
A belső ellenőrökre vonatkozó etikai kódex
Regisztrált belső ellenőr
Szakértőink regisztrált belső ellenőrök, költségvetési minősítéssel rendelkező bejegyzett könyvvizsgálók. Belső ellenőrként több kollégánk is nyilvántartásba vételre került, így ennek köszönhetően költségvetési szervek és a kormányzati szektorba sorolt egyéb szervezetek jogszabályi kötelezettségen alapuló belső ellenőrzési tevékenységét is elláthatjuk. A regisztrált belső ellenőrök névjegyzéke itt érhető el: https://allamhaztartas.kormany.hu/nevjegyzek